Лазерное лечение варикоза

Як це не дивно, однією з найбільш розповсюджених хвороб, за статистикою, є варикозна хвороба вен нижніх кінцівок (друге місце після карієсу). Прояви цього захворювання спостерігаються, за різними даними, у 30-50% представників білої раси.

Вивченням стану венозної системи людини я займаюсь більше 29 років. Хочеться відзначити, що за останнє десятиріччя відбувся якісний стрибок у лікуванні цієї недуги. Якщо раніше для лікування необхідно було багато часу проводити у стаціонарі та ще більше часу віддавати реабілітації після оперативного лікування, то зараз ця недуга лікується амбулаторно,і людина, не змінюючи способу життя, за 1 годину після відвідування нашого центру може продовжувати свою активну діяльність. > Слід зазначити, що схильність до варикозу передається спадково (у 70-80% наших пацієнтів простежується ця залежність). Тому людям, батьки яких мають прояви варикозу, необхідно розуміти, що вони перебувають у зоні ризику. Радимо обов’язково пройти ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок і проконсультуватися у спеціаліста-флеболога. Якщо ж такої можливості немає, то раджу таким людям профілактично носити компресійний трикотаж, який зменшує ризик розвитку захворювання в декілька разів.

Хто ще знаходиться у зоні ризику?

Це люди із зайвою вагою тіла, вагітні, жінки, які приймають гормональні контрацептиви, а також ті, професійна діяльність котрих пов’язана зі статичним навантаженням на нижні кінцівки (офіціанти, перукарі, вчителі, хірурги, стоматологи, представники деяких видів спорту).

У нашому центрі лікування проводять мініінвазивним методом – тобто лікувальний процес проходить без відкритого втручання (без розрізів та без загального знеболення).

Перевага надається лазерним методам лікування.

Що ж таке лазерне лікування варикозу?

Це один з найсучасніших методів, який дозволяє, уникаючи відкритого хірургічного втручання, ліквідувати варикозной розширені вени.

Чому їх потрібно ліквідовувати?

У варикозно розширених венах не функціонують або погано функціонують клапани, що стоворює застій крові у певній ділянці. Цю ділянку можна порівняти із заплавою річки, у якій утворюється болото. У нашому випадку болотом є тромбованI судили. Тому це «болото» потрібно ліквідувати, щоб уникнути застійних явищ і пов’язаних із ними наслідків.

Як же відбуватиметься відтік крові з цієї ділянки після втручання?

В організмі людини існує велика кількість «запасних» підшкірних вен, які будуть задіяні після ліквідації нефункціонуючих або погано функціонуючих вен, по яких і буде відбуватися відтік крові у систему глибоких вен ( при традицiйному хiрургiчному видаленнI вени використовують венекстрактор або скальпелем, з усіма негативними наслідками цього достичь травматичного методу, насамперед – пошкодженням лімфатичних судин та нервових закінчень).

Поява лазерних технлологій призвела до революції у лікуванні вен. У нашому/ у Якому?/ медцентрі цей метод застосовується більше 7 років. Під місцевим знечуленням ми проколюємо варикозно розширенні вени і вводимо туди провідник високоенергетичного лазерного випромінювання, дія якого призводить до абляції вени: спочатку вена «заварюється» всередині, а пізніше , клiтини iмунноI cистеми довершують процес формования сполучнотканинного шнура, котрий через рiк пальпаторно не визначаеться . Такий метод лікування дає можливість швидкої реабілітації. Відразу після процедури людина йде додому.

Часто люди, звертаючись до нас із запущеними формами варикозу. Вони запитують, чи можливе ще лазерне лікування.

З повною відповідальністю запевняю, що лазером можна лікувати будь-які форми варикозної хвороби вен.

Навіть при наявності трофічних виразок лазерне лікування є найбільш показаним порівняно з іншими методами. У переважній більшості випадків виразки зникають до місяця. Єдиним протипоказанням для лазреної абляція варикозно розширених вен, як і для інших ліквідаційних методик, у тому числі і для відкритої хірургії, є гострий флеботромбоз (тромбоз глибоких вен). Тому високоякicна ультразвукова діагностика вен перед та під час лікування є такою важливою.

Часто люди запитують, чи можна вилікувати варикоз за допомогою таблеток та різного роду гелей.

Тут однозначна відповідь «ні!», адже механічну поломку клапанів ці засоби не виправлять. Хочу наголосити, що мазі та гелі не допомагають взагалі, а таблетки такі, як, наприклад, «Нормовен», допомагають призупинити розвиток захворювання, але не ліквідувати вже уражені варикозом вени.

Дуже часто люди цікавляться, чи можна займатися спортом при варикозі.

Протипоказані ті види спорту, при яких підвищується внурішньочеревний тиск, тобто коли потрібно натужуватися. Такими видами спорту рекомендую займатися у компресійному трикотажі. Але деякі види фізичного навантаженні не тільки не протипоказанні, але є корисним для людей з варикозним захворюванням: ходьба, біг, будь-які водні види спорту, теніс, бадмінтон та інші рухливі ігрові види спорту, де не передбачений безпосередній контакт із противником.

Слід зазначити, що за кордоном, зокрема у Західній Європі та США, 80% від усіх втручань проводять малоiнавозившим методом, лише у 20% випадкiв проводять традицiйне оперативне вырученные. У нашій країні поки що ситуація менш оптимістична: лише 5 % втручань проводять лазерним методом. Це пов’язано з тим, що місць і спеціалістів, які б могли виконати такі втручання, набагато менше, ніж того вимагає ситуація.

На завершення, бажаю всім читачам здоров’я. Якщо ж виникають питання що до до стану здоров я, рекомендую, не зволікаючи, звертатись до лікаря.